Cu ajutorul robinetului cu termostat Aqara E1 puteti controla mai bine temperatura camerei prin automatizari in cadrul ecosistemelor smart home Aqara EU, Apple Homekit, Google Home sau IFTTT. Aqara E1 incorporeaza tehnologia ZigBee 3.0 si are nevoie de un hub Aqara pentru a functiona. Se pot crea automatizari impreuna cu senzorii ZigBee de temperatura Aqara dar si cu alte device-uri.
Termostatul de radiator E1 se potrivește direct pe majoritatea supapelor de radiator (conexiune filetată: M30×1,5 mm) sau cu adaptoarele noastre (adaptoarele RA/RAV/RAVL sunt incluse în pachetul de livrare).
Termostatul pentru radiator inteligent Aqara E1 poate primi valori de temperatură direct de la senzorul de temperatură și umiditate Aqara conectat din alt colț al camerei. Controlul temperaturii va fi mai precis pentru întreaga cameră, iar termostatul poate regla radiatorul în funcție de temperatura reală a camerei.
Când termostatul inteligent pentru radiator Aqara E1 se conectează la senzorul pentru uși și ferestre Aqara sau la senzorul de mișcare Aqara, acesta va opri încălzirea atunci când detectează că ușa sau fereastra sunt deschise sau nu este detectată nicio mișcare pentru o perioadă de timp. În plus, programele pot fi setate pentru perioadele de timp dorite, cum ar fi ziua sau noaptea. Poate deschide sau închide automat supapa radiatorului și reduce consumul de energie.
Geofencing. Dacă setați automatizarile geofencing, termostatul radiatorului E1 va începe să incalzeasca apartamentul înainte de a ajunge. Dacă există mai multe calorifere într-o cameră, toate vor fi sincronizate în cel mai eficient mod în funcție de temperatura reală a camerei.
Scrie un review
Review-ul a fost trimis cu succes.